Nejlevnější gabiony, gabionové koše, gabionové ploty, gabionové konstrukce na CZ trhu

Najčastejšie chyby pri montáži gabiónových plotov:

Naspat

001_montaz_podlozie_03.jpg Prvou a častou chybou je, že stĺpiky nie sú zabetónované dostatočne hlboko (pod zamrznu hĺbku)
004.jpg Treba dbať na to, aby stĺpiky boli zabetónované vždy aspoň o 20cm nižšie ako je vrchný okraj gabiónového plotu z dôvodu prekrytia stĺpikov kameňom.
005.jpg Často opakujúcou sa chybou je nedostatočne zrovnaný a nedostatočne zhutnený podklad na ktorom bude gabiónový plot stáť.Pri tejto chybe hrozí vychýlenie plotu z osi a celková deformácia plotu.
006.jpg Ďalej treba dbať na to aby stĺpik nebol ukotvený príliš blízko k prvej a poslednej stene gabiónového plotu. Odporúčana vzdialenosť je 40-50cm od steny. V opačnom prípade sa stĺpik nebude dať obsypať kameňom a bude viditeľný, čo spôsobí necelistvosť kamenného výzoru ktorú sme chceli dosiahnuť.
sroby.jpg Nedostatočné utiahnutie montážnych šróbov M6,M8, ktorými sú spájané jednotlivé steny gabiónového plotu (šróby sa počas montáže povoľujú z dôvodu vybrácií zvlášť pri záverečnom sypaní kamennej výplne ), preto odporúčame po dokončení plnenia kameňom všetky šróby skontrolovať a pevne dotiahnuť.
malafrakcia.jpg Jednou z posledných chýb je použite príliš drobnej frakcie výplňového kameňa, čo spôsobuje jeho následné vypadávanie cez oká stien plotu. Odporúčaná veľkosť je min. 60 – 90mm